تبلیغات
غرولند - "آیا فدراسیون فوتبال یك نهاد دولتی است؟" یا "فردوسی‌پور هووی همسر من است!"
دوشنبه 30 دی 1387  10:26 ق.ظ    ویرایش: دوشنبه 30 دی 1387 12:49 ب.ظ
توسط: بهزاد

آقا بالاخره این نود تحریم شد و دل این عیال ما خنك! آخه از بس هر دوشنبه میهمان و میهمانی و دیدن فیلم و غیره را تعطیل كردیم و پای تلویزیون نشستیم ، عادل فردوسی پور شد هووش و برنامه نود بلای جون!گر چه من هر چند وقت یك بار اون شبی رو كه صفایی فراهانی اومده بود تو برنامه و عیال هم مثل بنده تا ساعت 2 جلوی تلویزیون نشسته بود را می زنم تو سرش و به رخش می كشم اما فایده‌ای ندارد!

اما از شوخی كه بگذریم ، نود برنامه ای است كه یك روز در هفته میلیونها بیننده را جلوی گیرنده های تلویزیونی می نشاند و اوقات فراغت جذابی را برایشان مهیا می كند. عادل فردوسی پور كه تا پیش از نود یك گزارشگر گمنام فوتبال بود ، با بالهای برنامه نود آنچنان اوج گرفت كه بعید است تا سالها كسی به پایش برسد.جذابیت نود برای بیننده و سود آوری برای سازمان صدا و سیما باعث شده كه روسای این سازمان هم كه كمتر پشت برنامه‌های اینگونه ای می ایستند ، به اصطلاح هوای برنامه را داشته باشند و فردوسی‌پور را تنها نگذارند.

جذابیت نود در انتقادی بودن آن است كه نشات گرفته از ذات خود فردوسی‌پور است. او ذاتا منتقد است و حتی اگر در گزارش‌های او دقت كنید این خصیصه را به وضوح در می یابید. فردوسی‌پور این خصیصه را تازه هم كسب نكرده و در طی این ده سال عمر برنامه 90 او این روال را حفظ كرده است. اما گویا این خصیصه برنامه نود به مذاق فدراسیون فعلی  و سازمان تربیت بدنی خوش نیامده و آقایان دستور تحریم برنامه را داده‌اند.

گرچه در این چند ساله به تنبیه منتقدان دولت عادت كرده ایم ، اما این یكی دیگر نوبر است. اولا این چند ساله تمامی فدراسیون ها دولتی بوده اند و اتفاقا این فدراسیون اولین فدراسیون به اصطلاح غیر دولتی است و درست همین فدراسیون نود را تحریم می كند و این درحالی است كه انتظار این است كه شكیبایی این فدراسیون بیشتر از نهادهای دولتی باشد!

دوما مگر نه این كه این فدراسیون غیر دولتی است ، پس به سازمان تربیت بدنی چه دخلی دارد كه تحریم كند ؟! یا به سخنگوی سازمان چه ربطی دارد كه دخالت كند؟! چرا از ورود دوربین نود به ورزشگاهها جلوگیری شده! مگر ورزشگاه در تملك سازمان تربیت بدنی نیست؟ آیا این جز به این معنی است كه فدراسیون فوتبال كماكان یك سازمان دولتی است؟ آیا اطلاع این موضوع توسط فیفا نمی تواند باز هم برای فوتبال ایران دردسرساز باشد؟

به نظر می رسد دوستان از نتایج كارهای خود ناآگاه هستند و نمی دانند بازتاب منفی این موضوع در سطوح داخلی و جهانی چه تبعاتی را می تواند برایشان به همراه بیاورد.مدیریت هوشمندانه ایجاب می كند كه به جریاناتی كه پایگاه مردمی دارند به دیده احترام نگاه شود چون خود این مدیران اصطلاحا مردمی هستند و آن را به زبان می آورند.

   


نظرات()   

غرولند

هوا بس ناجوانمردانه سرد است!