تبلیغات
غرولند - "بازی جدیدی به نام «معاون اول»!" یا "حریف را دست كم نگیرید!"
سه شنبه 30 تیر 1388  04:36 ب.ظ    ویرایش: سه شنبه 30 تیر 1388 06:15 ب.ظ
توسط: بهزاد
نوع مطلب: اجتماعی ،

مطمئن هستم دیگر همگی اخبار مربوط به تغییرات در بدنه دولت را شنیده‌اید. و باز هم مطمئن هستم كمتر كسی است كه با نام «مشایی» و جریاناتی كه در این چند سال اخیر حول و حوش وی رخداده، آشنا باشد و از خبر مقام معاونت اولی او شوكه نشده باشد. حتما تا به حال تفسیرهای بسیاری را در این باب شنیده اید و هر كس از زاویه دید خود به این مسئله نگاه كرده است. من هم بیشتر آنها را خوانده ام و با بسیاری از آنها موافق بوده ام، اما حرف من چیز دیگری است.

همانطور كه می دانید رئیس دولت نهم از مشاوران بسیاری سود می برد كه برخی از آنها با توجه به سابقه در نیروهای نظامی و انتظامی، ید طولایی در امر «جنگ روانی» دارند. در واقع همین مشاوران بودند كه در جریان مناظره‌های انتخاباتی، سناریو مبارزه را برای كاندیدای خود می‌نوشتند و همین‌ها بودند كه در جریان انتخابات استراتژی جنگ روانی ستاد وی را طراحی كرده و به انجام می‌رساندند.

از دید من این تیم نه در جریان انتخابات، بلكه در این چند ساله با فرد منتخب خود همراه بوده و اتفاقات را برای وی راهبری می كرده‌اند. مواردی چون كم كردن رسانه‌های جناح رقیب به مرور و آهستگی، تاسیس رسانه‌های جدید حامی، قدرت بخشیدن به برخی سازمانها و ارگانهای كاتالیزور و ضعیف كردن دیگر نهادهای  بازدارنده  و بسیاری موارد دیگر در واقع ماحصل فعالیت این تیم بوده است.

به نظرم اعلام معاون اولی مشایی نسخه جدید این تیم برای جنگ روانی پس از انتخابات است، اما نه برای تعویض جریان بازی. آنان خوب می‌دانند در شرایط فعلی تغییر ناگهانی جریان بازی به سود احمدی‌نژاد، امكان پذیر نیست؛ اما با این ترفند شیوه بازی بر ضد جبهه‌ی آنان از مشروعیت و مقبولیت دولت به سمت كیفییت تركیب آن كشیده می شود. در واقع با شروع این بازی دیگر سوالها و اما و اگر‌ها به سمت نوع چینش افراد دولت كشیده می شود نه چیز دیگر.

به همین دلیل است كه خبرسازترین و غیر معمول ترین فرد در تركیب دولت نهم توسط احمدی نژاد به سمت معاون اولی منصوب می شود كه اگر به قول عوام «گرفت و شد» كه فبه المراد، اگر هم اعتراض شد كه چند صباحی سر بقیه گرم می شود و سرانجام سر به علامت تسلیم به خواست مردم فرود می آید و ایشان عزل می شوند. پس بازی برای آنها بازی دو سر برد است.وقتی ناگهان تیتر تمام روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های داخلی و خارجی، موافق و مخالف احمدی نژاد، آگاهانه یا ناآگاهانه به این سمت كشیده می شود و به تبع آن اذهان عمومی تعقیب كننده مسائل را به همان سمت می كشاند، باید باور كنیم حریف بدون حساب و كتاب بازی نمی كند. حریف را دست كم نگیرید! آنها با تمام قوا آمده‌اند و برایشان «هدف» ، «وسیله» را توجیه می كند!

اما برای مقابله با این حركت باید اندیشید.به طور مسلم پاسخ نباید واكنش باشد، چون اگر واكنش نشان بدهیم هم بازی خورده ایم، هم حالا دیگر داریم با روش حریف بازی می كنیم.

به نظرم راجع پاسخ در پست بعدی با هم صحبت كنیم!

 

   


نظرات()   

غرولند

هوا بس ناجوانمردانه سرد است!