پنجشنبه 22 اردیبهشت 1390  02:11 ق.ظ    ویرایش: پنجشنبه 22 اردیبهشت 1390 02:27 ق.ظ
توسط: بهزاد
نوع مطلب: اجتماعی ،

راستش بیشتر وقتها فکر می کنم همچی بد مملکتی هم نداریم ها! فکر نمی کنید اگه تو کشوری مثل سوئیس بودیم حوصله مون سر می رفت! خداییش اینجا همه ش حادثه ست و اتفاقهای عجیب و غریب که فرنگی ها تو خواب هم نمی بینن! یه بار یکی از دوستان بازیگرم واسه شش ماه رفته بود یکی از ممالک فرنگ اما خیلی زود برگشت! می گفت خیلی حوصله ش سر می رفته چون اونجا رسما هیچ خبر تازه یا اتفاق جالبی نیست که سرگرمت کنه. مثلا می گفت از درد بی اتفاقی نگاه چپ یا خنده ها مشکوک یه پرستار به بیمار رو رسانه هاشون همچی کرده بودن تو بوق که نگو و نپرس! می گفت یکی از دوستانشون از درد بی استرسی یه بار وقتی ماشینش همچی یه هوا روی یخ لیز خورده بود انقدر هول ورش داشته بود که برای تمدد اعصاب یه هفته مرخصی گرفته بود. اونوقت ما اینجا این همه ماجرا و اتفاق داریم و قدرش رو نمی دونیم! وزارت خونه هامون با ربط و بی ربط تو هم ادغام می شن، صفر های واحد پول سه تا سه تا می ریزه، جوونامون پا می شن برن کشوری که تا همین چند وقت پیش باهاش کری داشتیم واسه حمایت، وزیرمون می ره- میاد- دوباره می ره- آخر سر میاد، طرف رو تو کوی دانشگاه کتک می زنن تازه خودش می شه متهم، روزی 5 تا روزنامه و نشریه اینوری توقیف می شه سه تا اونوری باز می شه، نماینده های مملکت فقرای سر چهارراه ها رو ایادی اجانب اعلام می کنن که قصد مخدوش کردن چهره نظام رو دارن، برای رفع مهمترین مشکل مملکت یهو قرار می شه اتوبوسها و تاکسی ها حکم مسجد رو پیدا کنن و سر موعد اذان پخش کنن تا خدای نکرده نماز کسی قضا نشه، وزیر اطلاعاتمون در کمال خوشحالی و مسرت اعلام می کنه که بن لادن به کوری چشم آمریکای جهان خوار زنده و سرحاله ئه ما خودمون دیدیمش، 2 ماه از سال گذشته و بودجه هنوز تصویب نشده اما نماینده ها دنبال اینن که کسی سگ تو خونش نگه نداره، دولت همینطور مفتی مفتی پول می ذاره کف دست ملت که حالش رو ببرن بعد گوشت می شه کیلویی بیست هزار تومن، پول گاز می شه 10 برابر بعد کسی قبضش رو پرداخت نمی کنه اما آب از آب هم تکون نمی خوره، یکی به دختر یکی از رجل نظام فحش خوار و مادر می ده اول دستگیرش می کنن بعد آزادش می کنن بعد هم بجاش برای دختر پرونده درست می کنن، برای نبستن کمربند سرنشین های عقب اتومبیل جریمه در نظر می گیرن اما بیشتر کارخونه های وطنی اصلا این کمربندها رو تعبیه نکردن، چند قسمت از سریال قهوه تلخ به خاطر شباهت بازیگرش به یکی از وزرا از کار بیرون کشیده می شه تا توطئه بیگانه ها خنثی بشه و غیره و غیره( خداییش بازم داشتم اما خسته شدم بقیه ش رو شما بگید).

حالا تصورش رو بکنید با این همه سرگرمی و خبر و ماجرا و حادثه بلند شیم بریم فرضا سوئیس که از فرط بی خبری عطسه مورچه رو می کنن پیرهن عثمان و هی راجع بهش تو رسانه ها حرف می زنن!

خداییش من که بعضی صبحها رو به عشق این از خواب پا می شم که روزنامه بخونم یا برم تو نت ببینم چه خبر تازه ای شده بعد برم با دوستان مطرح کنم با هم قاه قاه بخندیم و اوقات خوبی نداشته باشیم. شبها رو هم اغلب تا بوق سگ بیدارم که ببینم آخرش مثلا توکلی جواب کوچک زاده رو چی داد، آخر عاقبت کشیده فلان نماینده به بهمان نماینده چی شد، جریان جنگ لفظی رئیس جمهور و رئیس مجلس به کجا کشید یا ماجرای اختلاف کمسیون تلفیق تو بودجه سال 90 به کجا رسید؟

به نظرم بریم صدقه بدیم و خدا رو شکر کنیم که تو مملکتی هستیم که الحمد الله هر اتفاق ساده و گلداری توش می افته و احیانا هممون از این بابت سر کیف یم!

   


نظرات()   

غرولند

هوا بس ناجوانمردانه سرد است!
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات