جمعه 6 مرداد 1391  05:11 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: بهزاد

سالها بود پیش خودم فکر می کردم چقدر خوب می شد اگه یه سالن کوچک تئاتر داشتم! اونوقت می تونستم هم کارهای خودم رو توش اجرا کنم و هم بقیه دوستان رو ساپورت کنم. تو تمام این سالها هر چی پیش خودم حساب و کتاب کردم نتونستم به این نتیجه برسم که می شه بالاخره یه روزی سالن هم داشته باشم. تا این که چند هفته پیش یکی از دوستان خوبم بهم خبری داد که برام باورکردنی نبود. اگه تو یه مزایده برنده می شدم می تونستم حداقل به مدت یک سال یه سالن تئاتر 100 نفره داشته باشم. صحنه این سالن 4*7.50 با ارتفاع 2.50 بود که قابلیت اجرای نمایش های کم پرسوناژ رو داشت.

خلاصه با کمک و شراکت دوستان توی مزایده شرکت کردیم و برنده شدیم؛ البته با یه اجاره گزاف! سالنی هم که دست ما رو گرفت فرسوده تر و داغون تر از اونی بود که بروبچه های تئاتری مایل باشن توش اجرا برن. صندلی ها پاره و پوره بودن، سالن اتاق فرمان نداشت، دیوارها رو با پرده پوشونده بودن، دیمر برای نور وجود نداشت و غیره. چاره ای نبود جز بازسازی سالن که فقط با هزینه هنگفت میسر می شد. باز هم کمک و مشارکت دوستان و وام بانکی سبب شد که تا اونجایی که می شه سالن رو مرمت و برای اجرا آماده کنیم. البته هنوز یک هفته ای کار داریم تا کاملا برای روی صحنه رفتن نمایش آماده بشیم.

قراره یک سانس صبح ها و یک سانس بعد از ظهرها نمایش کودک داشته باشیم. یک یا دو سانس هم شبها نمایش بزرگسال خواهیم داشت. در بقیه زمان هم قراره کارگاه های هنری برگزار کنیم تا هزینه هامون پوشش داده بشه.

الان زمانی ئه که باید مزیت های تئاتر خصوصی رو امتحان کرد. توی همه این سالها من و امثال من شعار تئاتر خصوصی رو زیاد دادیم. گرچه با توجه به نظارت دولت هنوز خیلی با شکل واقعی تئاتر خصوصی فاصله داریم اما وجود این سالن می تونه ماکت خوبی برای نشون دادن این قضیه باشه.

پس همین جا از همه دوستان دعوت می کنم بیان و سالن رو ببینن. شاید بتونیم همگی با هم یه تئاتر خصوصی خوب حداقل برای یکسال راه بندازیم و منت کسی رو هم نکشیم. احتمالا با چند تا کار خوب که بازیگرای شناخته شده داشته باشن سالن جا می افته و حداقل از طرف مخاطب محلی(زعفرانیه) با اقبال روبرو می شیم.

برای اطلاعات بیشتر به سایت پارین قسمت تماشاخانه پارین یه سری بزنین. لینکش رو هم براتون گذاشتم.

http://paryn.ir/?page_id=568

   


نظرات()   

غرولند

هوا بس ناجوانمردانه سرد است!
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic