تبلیغات
غرولند - گزارش سفر
شنبه 23 تیر 1386  05:07 ق.ظ    ویرایش: شنبه 23 تیر 1386 06:07 ق.ظ
توسط: بهزاد
نوع مطلب: شخصی ،

چند روز گذشته را به اتفاق خانواده به مسافرت رفتیم. به دلیل گرمای هوا تصمیم گرفتیم به مناطق سردسیر برویم بنابراین چهار شهر خلخال ، اردبیل ، سرعین و تبریز را انتخاب کردیم. البته مشکل سوخت کمی مشکل ساز بود ، به قول معروف از سهمیه یکی دوماه بنزین گذشتیم و دل به دریا زدیم.مسیر را از جاده رشت انتخاب کردیم تا بین راه دریا را هم ببینیم.از رشت به انزلی رفتیم و از جاده اسالم – خلخال جلو رفتیم.

خلخال شهر کوچکی است و آن را به خاطر طبیعتش انتخاب کرده بودیم و از آن هم لذت بردیم . تصاویر زیر هم مربوط به طبیعت در جاده اسالم – خلخال است که هم هوای خوبی داشت و هم طبیعت زیبایی.

اما اردبیل را به خاطر تاریخ و آب و هوای مناسبش انتخاب کرده بودیم.گرچه هوا آنطور که ما فکر می کردیم خنک نبود اما مقبره شیخ صفی اردبیلی ، پلها و حمامهای تاریخی ارزش دوباره دیدن را داشت. به خصوص مقبره شیخ صفی و سایت اطراف آن که هنوز برایم شگفتی دارد.تصاویر زیر هم مربوط به اردبیل است.

سرعین هم هوای مناسب دارد هم آب های درمانی مناسبی. گر چه من زیاد اهل این چیزها نیستم اما برای یکبار امتحان کردم به یکی از این مجموعه ها مراجعه کردم.به قول اشکان خطیبی "بدی نبود!"(راستی شبها شبکه دو برنامه مشترک رامبد جوان و اشکان خطیبی را می بینید؟ بدی نیست!) اما سرعین طبیعت قشنگی هم دارد. تصاویر زیر هم مربوط به سرعین است.

توقفم در تبریز کوتاه بود و به اندازه دیدار دوستان تبریزی که همیشه به ما محبت دارند.

   


نظرات()   

غرولند

هوا بس ناجوانمردانه سرد است!