تبلیغات
غرولند - نمایشگاه عکس مهدی توکلیان
شنبه 3 آذر 1386  07:11 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: بهزاد
نوع مطلب: اجتماعی ،

امروز بر حسب اتفاق فهمیدم که  همکار عزیزم مهدی توکلیان مدیرکل  روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نمایشگاه عکسی در تالار ممیز خانه هنرمندان ایران با نام «نور آب » بر پا کرده.حیرت زده از اینکه توکلیان عکاس هم بوده و ما خبر نداشتیم به افتتاحیه نمایشگاهش رفتم.

شرح عکس های او کمی دشوار است .در واقع عکسهای او به قول خودش به سمت نقاشی کشیده شده و شاید اینطور درست باشد که بگوییم با دوربین نقاشی کرده است. توکلیان هم سوژه به معنی مصطلحش را کنار گذاشته و از انعکاس رنگ و نور در قطرات آب در موقعیت های مختلف عکاسی کرده که به نوع خودش عکس های جالب و منحصر به فردی است. بازتاب رنگ ها در قطرات آب که بیشتر از پشت شیشه نقاشی شده فرم ها و کمپوزیسیون های چشم نوازی ایجاد کرده که به قول خودش قابل دخل و تصرف نبوده و هیچ کار دستی روی آنها انجام نشده.

به نظرم بازدید از این نمایشگاه تجربه ای منحصر به فرد است که می تواند زاویه ای دیگر از عکاسی را برای بیننده به نمایش بگذارد.

متاسفانه فراموش کردم از نمایشگاه تصویری تهیه کنم و در اینترنت هم تصویری از این نمایشگاه را ندیدم که در اینجا بگذارم.به محض دریافت تصویری از نمایشگاه آن را منعکس خواهم کرد.

   


نظرات()   

غرولند

هوا بس ناجوانمردانه سرد است!