دوشنبه 12 اسفند 1387  02:25 ب.ظ    ویرایش: دوشنبه 12 اسفند 1387 03:49 ب.ظ
توسط: بهزاد

دیروز، یکشنبه ، نمایشگاه طراحی های حجت امانی در نگارخانه لرزاده مجموعه صبا افتتاح شد. طراحیهای به نمایش در آمده کارهایی بوده که حجت به صورت ناخودآگاه ترسیم کرده و به این لحاظ جالب توجه است. از بسیاری از کارهایش خوشم آمد و حتی وسوسه خریدن یکی از کارهایش به مغزم افتاد. بازدید از این نمایشگاه برای دوستان صاحب نظر و علاقمند می تواند جالب باشد.

 

  مریم طبع من ار حامله ازفیض توگشت

هردم ازنطق تولد کندش عیسایی

 

 

ازكودكی بیاد دارم شبهای زمستان نقل از حكایات مولا نا و شاهنامه می شد ، و تصاویری در طراحی های من ظهور می كرد كه نشان از آن حكایات را داشت وامروز دستمایه كار من شده اند.

روایتگری و نقاشی روایی به من نزدیك تر است و این گونه نیست كه من داستان را تصویر كنم بلكه یادواره وخاطره ای از آن كه در ذهن اثر گذاشته و ناخودآگاه به یاد می آورد " نگاره"می شود اینگونه نقاشی یا طراحی کردن به نظر من خاص نگارگران ایرانی بوده بطوری كه نقاش فضای كلی اثر را ساخته وسپس آن رویداد را با موضوع می آمیخته است وجود چندین نگاره از یک موضوع گواه این مطلب است. طراحی های من بدون هیچ پیش فکری متولد می شوند و در این روند با خیال و افسانه های ذهنی ام پیوند می خورند،گاه مجردند و گاه پیکره گرا.

 بهر حا ل اثر هنری ازخم وجود هنرمند می تراود؛

" ازکوزه برون همان تراود که در اوست"

  

کلام آخر:

 

 چیزی وجود دارد که اثر ی را هنری و گیرا می کند نمی دانم

" آن " را . بعضی وقتها که غافلیم هست !

ادامه مطلب   


نظرات()   

غرولند

هوا بس ناجوانمردانه سرد است!
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات